rockfm
Rock FM

Dinliyorsunuz...
( Radyo yüklenirken 15 sn bekleyin )

Rock FM Dinle

Radyo Çalışmıyorsa, HEMEN BİZE BİLDİRİN, Anında Düzeltelim !

Radyolar

Rock FM

Yabancı

Rock FM

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Rock FM, yayın hayatına 2003 Mayıs ayında başladı. Yıllar içinde birçok kez adı değişen ve el değiştiren radyo, 2007 yılında İstanbul’da en çok dinlenen 6. radyo olarak kayıtlara geçti. 94,5 frekansından,”Şehrin En İyi Rock Müziği” sloganıyla yayına devam eden Rock FM’de, hem günümüzden hem de geçmişten rock müziğini doya doya dinleyebilirsiniz. Tamamen objektif görüşte olan radyoyu dinleyenlerin en büyük ortak özelliği rock müzikte buluşmaları ve müziği bir yaşam tarzı olarak benimsemeleri. Rock FM’de yayınını bu bilinçle sürdürmeye ve programcılarını da aynı düşüncede seçmeye devam ediyor.  Politik görüş barındırmayan Rock FM’in en büyük yayıncılık hedefi “Müziğin içindeki ruhu paylaşmak.”

 

Rock FM Programlar ve Programcılar

 

Rabarba – Mesut Süre

 

Stand-up’çı ve DJ Mesut Süre, hafta içi her gün harika bir program sunuyor. Rabarba adını taşıyan programın sunucusu Mesut Süre eğlenceli sunumuyla akşamlarınızı renklendirirken bir yandan da rock müziğin en güzel örneklerini bizlerle paylaşıyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Hafta içi her gün: 17:00-20:00

 

Arka Koltuk – Metehan Mert Çakır

 

Sahip olduğu engin müzik bilgisi ve espri yeteneğiyle Metehan Mert Çakır, eve dönüş saatlerinizde Arka Koltuk programıyla oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Çaldığı müzikler ve verdiği ilgi çekici bilgiler, istek şarkıları değerlendirmesi, birbirinden özel ve farklı konuğu ağırlamasıyla Metehan Mert Çakır’ın sunduğu her şey programın sevilmesine ve her geçen gün daha da dinlenebilir hale gelmesini sağlıyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Hafta içi her gün: 07:00-10:00

 

Okan Meriç – Gitarist

 

Uzun yıllardır radyoculuk yapan ve aynı zamanda oldukça başarılı bir gitarist olan Okan Meriç, Rock FM’de salı akşamları yayınlanan Gitarist programının sunucusu. Engin müzik bilgisinden yararlanmak için bile program oldukça yararlı. Telefonla canlı bağlantılar alan, konuklar ağırlayan ve kaliteli, rock ruhunu taşıyan müziğin çalındığı programda Okan Meriç’in canlı performanslarına da denk gelebilirsiniz.

Yayın günü ve saatleri: Salı: 20:00-22:00

 

Long Play – Sezen Aladağ

 

Çarşamba akşamları Rock FM’de dinleyebileceğiniz Long Play programı Sezen Aladağ’ın sunduğu ve müziğe dair hep en güzelin paylaşıldığı radyo programlarından biridir. Sezen Aladağ, Yüxexes dergisinde yazılı olarak yaptığı her işi, Rock FM’e sesli olarak taşıyor ve programı bir kez dinleyenler bir daha vazgeçemiyorlar. Oldukça güzel bir müzik zevkine sahip olan Sezen Aladağ, sevdiği parçaları tanımadığı insanlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Çarşamba: 20:00-.22:00

 

 

Mixed Folder – Elçin Özsoy

 

Haftanın ve ayın en sevilen şarkılarını Elçin Özsoy bir araya getiriyor ve sunuyor.Mixed Folder öne çıkan albüm ve şarkıları takip edebileceğiniz bir program.

 

Yayın günü ve saatleri: Salı: 22:00-00:00

 

Pixel Kafa – Burak Aydoğan

 

Oyun ve teknoloji dünyasından birbirinden ilginç haber ve bilgileri, canlı radyo programı Pixel Kafa’da Burak Aydoğan’dan öğrenebilirsiniz.

 

Yayın günü ve saatleri: Pazar: 17:00-20:00

 

Aptülika – Blues Perişan

 

Rock FM’de perşembe akşamları yayınlanan programı Aptülika hazırlanıp sunuyor. 60’lı ve 70’li yılların plaklarından, blues’un en serin esintili notalarından ortaya çıkan program, radyolardaki en iyi müziğin çalındığı programlardan biri. Perşembe günü arada kalmış bir gündür ve bitişine yakışacak bazı melodiler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. İşte Blues Perişan programı da tam bu noktada devreye giriyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Perşembe: 22:00-00:00

 

Akşam Treni – Dinçer Tuğmaner

 

Dinçer Tuğmaner tarafından hazırlanan içeriği ile fark yaratan Akşam Treni, blues sevenlerin vazgeçilmez programı. Dinçer Tuğmaner’in samimi ve içten sunumuyla, blues şarkılar bir araya gelince ortaya oldukça keyifli bir program çıkıyor. Her pazartesi gece 12’den sonra yayınlanan program eşliğinde güzel müzik dinleyebilir, keyifli ve içten bir sese kulak verebilir veya eşliğinde huzurla uykuya dalabilirsiniz.

 

Yayın günü ve saatleri: Perşembe: 00-02:00

 

7.Cadde – Bilgehan Aras

 

Gerçek bir film tutkunu olan Bilgehan Aras’ın sunduğu programda, en sevilen, en merak edilen ve en güzel film müziklerini dinleyebilirsiniz. Çarşamba geceleri, 12’den sonra yayına başlayan Bilgehan Aras’tan sinema hakkında öğrenebileceğiniz çok fazla şey var. Sadece müzik tutkunlarını değil sinema tutkunlarını da radyoya bağlayacak bir içeriğe sahip program, hem keyifli hem de sinema kültürüne dair öğrenilecek birçok bilgi barındırıyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Çarşamba: 00:00-02:00

 

Artı 5 Eksi 5 – Aydilge Sarp & Cem Sarıoğlu

 

Ülkemizin önemli rock sanatçılarından Aydilge Sarp’ın ve hem editör hem de gitarist Cem Sarıoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Artı 5 Eksi 5, her perşembe akşam sekizde Rock FM’den dinlenebilir. 80’ler ve 90’lar müzik piyasasının tartışıldığı ve döneme ait ilginç bilgilerin paylaşıldığı bir program.

 

Yayın günü ve saatleri: Perşembe: 20:00-22:00

 

Tekno Safari – Timur Akkurt & Murat Türkbıkmaz

Teknolojiye dair her türlü bilgi ve haberi Timur Akkurt ve Murat Türkbıkmaz’dan alıyoruz. Cumartesi günleri yapılan programda, oyunlar, teknoloji ve teknolojik aletlere dair birçok konu paylaşılıyor ve konuşuluyor. Çok eski iki arkadaş olan Timur Akkurt  ve Murat Türkbıkmaz, küçük yaşlarda teknolojiyi kurcalamaya başlamışlar. Hala da devam ediyorlar hem de bu sefer bizlerle paylaşarak!

 

Yayın günü ve saatleri: Cumartesi: 17:00-20:00

 

Çekme Kaset- Çetin Cem Yılmaz

 

Son yıllarda gittikçe ilgi görmeye başlayan Indie müziklerinin gündemde olduğu Çekme Kaset programını Çetin Cem Yılmaz hazırlayıp sunuyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Çarşamba: 22:00-00:00

 

Depressive Times – Metehan Çakır

 

Metehan Çakır’ın Rock FM’deki ikinci canlı radyo programı Depressive Times, rock müziğinin geçmişten günümüze depresif parçalarını bir araya getiriyor!

 

Yayın günü ve saatleri: 23:00-02:00

 

Radyo Cografika – Kaan Aybudak

 

Tüm dünyadan en yeni rock müzik parçalarının çaldığı ve keyifli sohbetlerin ortamı doldurduğu canlı radyo programı Radyo Cografika, Kaan Aybudak ve Cem Sarıoğlu’nun keyifli sunumuyla Rock FM’de!

Yayın günü ve saatleri: Cumartesi: 14:00-16:00

 

Sağır Sultan – Barış Akpolat

Gerçek bir müzik ziyafetinin yaşandığı Rock FM programı Sağır Sultan, Barış Akpolat’ın sunumuyla daha da keyifli hale geliyor.

 

Yayın günü ve saatleri: Pazartesi: 20:00-22:00

 

Rock FM İletişim Bilgileri

Yayın Alanı: Bölgesel

Slogan: Şehrin en iyi rock müziği
İlk yayın tarihi: Mayıs 2003
Türü: Rock, Blues, Alternative, Post Rock, Rock Pop, Metal, Heavy Metal, Indie

Adres: Kısıklı Cad. Haluk Türksoy Sokak No: 4/A

Altunizade, Üsküdar, İstanbul

Email:inf[email protected]

Telefon: 0216 559 00 20

Web: http://www.rockfm.com.tr

rockfm

Yabancı  Favorilerime Ekle  Frekans Listesi  Yorumlar

Rock FM Frekans Listesi

Plaka Şehir Frekans

  Rock FM Yorumlar