radyoa
Radyo A

Dinliyorsunuz...
( Radyo yüklenirken 15 sn bekleyin )

Radyo A Dinle

Radyo Çalışmıyorsa, HEMEN BİZE BİLDİRİN, Anında Düzeltelim !

Radyolar

Radyo A

Pop

Radyo A

 

Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Radyo A, 24 saatlik yayınını 16 saat canlı radyo programlarıyla geçirmektedir. Eskişehir’in yerel yayın kuruluşlarının içinde en genç kadroya ve en dinamik yayına sahip olan Radyo A, yabancı müzik yayının yanı sıra, canlı programlarında söyleşilere, sohbetlere, bilgi yarışmalarına, etkinliklere ve haberlere de yer vermektedir. 2009 yılında canlı radyoculuğuna Türkçe hit müzikleri de ekleyerek bir hit radyo yayıncılığına geçiş yapmıştır. Özellikle sahip olduğu stüdyo, ülkemizdeki birçok radyo stüdyosundan daha üstün ekipmanlara ve sisteme sahip. Bu da doğal olarak yayınların kalitesine katkıda bulunuyor. Radyo A yayın akışında, 16 saatlik canlı yayını birbirinden dolu ve dinlemesi keyifli programlarla dolduruyor. Zengin yayın akışı sayesinde, Türkiye’deki çoğu ulusal radyo kanalından daha başarılı adımlar attığı bir gerçek.

 

Radyo A Programları

 

60 Dakika Blues

Gelmiş geçmiş en büyük Blues sanatçılarının parçalarına yer veren Radyo A programı 60 Dakika Blues programı sayesinde hem blues kültürüne aşina olacaksınız hem de keyifli ve bol müzikli bir 60 dakika geçireceksiniz.

Yayın günü ve saatleri: Her Pazartesi: 23:00

 

Alternatif Akım

Deneysel rock, soft rock ve sadece rock türünde şarkılara yer verilen Alternatif Akım, hem yerli hem de yabancı alternatif sahneleri, radyonuzdan size ulaştırıyor.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 23:00

 

Arka Bahçe

Türkçe melankolik şarkıları sevenler, Radyo A’da, Arka Bahçe programında buluşuyor. Türkçe müziğin soft tınılarını Arka Bahçe programı sizin için bir araya getiriyor.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 20:00

 

Bir Eski Şarkı

Geçmişe gitmek için 70’ler, 80’ler ve 90’lara damgasını vuran parçaları bir arada dinleyebileceğiniz ve nostaljik dakikalar geçirebileceğiniz Radyo A programının adı “Bir Eski Şarkı.”

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 18:30

 

CerebRock

Dünden bugüne rock müzik hakkında her şey ve en sevilen rock şarkıları CerebRock programında!

Yayın günü ve saatleri: Her Pazartesi: 22:00

 

 

Devr-i Alem

İngilizce veya Türkçe değil, tüm dünyaya hakim bir canlı radyo programı dinlemek istiyorsanız Devr-i Alem’i kaçırmamanız gerekiyor. Ödüllü bir radyo programı olan Devr-i Alem, Radyo A frekanslarının en çok yabancı dil barındıran ve en sevilen programlarından biri.

Yayın günü ve saatleri: Her Cumartesi: 15:00

 

 

 

Günün Renkleri

Rock, caz ve blues müziğin geniş tarihinde ve kusursuz melodilerinde hayallere dalmak istiyorsanız, Radyo A’da yayınlanan Günün Renkleri programını dinleyin ve hayallerinizi renklendirin.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 17:00

 

Hayat Akarken

Kültür-sanat yoğunluğu arttıkça takip etmek de zorlaşıyor. Bir yandan da son hızla hayat akıyor ve etkinlikler bitince haberiniz oluyor. Bunu engellemek için hazırlanan bir Radyo A programı mevcut; Hayat Akarken!

Yayın günü ve saatleri: Hafta içi her gün: 09:00

 

Hukuk Bürosu

Gündeme dair haberlerin tartışıldığı hem uzmanların hem de gençlerin görüşlerine yer veren Hukuk Bürosu, güncel olayların nabzını tutmak için tam ihtiyacınız olan radyo programı!

Yayın günü ve saatleri: Her Pazartesi: 17:00

 

K-Billy Super Sound of House

Geleceğin müziği, elektronik müzikle hafta sonuna hazırlanmak için K-Billy Super Sound of House, house müziğin en güzel örneklerini dinleyebileceğiniz bir program.

Yayın günü ve saatleri: Her Cumartesi: 00:00

 

Karanlıkta Caz

En sevilen caz şarkılarının yanında caz müzik dünyasından haberleri de dinleyebileceğiniz Karanlıkta Caz, tutkunlarının ihtiyacı olan her şeyi sağlıyor!

Yayın günü ve saatleri: Her Salı: 23:00

 

Misafir Odası

Gündeme dair konuların tartışıldığı canlı radyo programı Misafir Odası, her programda farklı konuklara ve görüşlere yer veren bir tartışma programı.

Yayın günü ve saatleri: (Spontane gelişen bir radyo programı)

 

Oyun Avcısı

Bilgisayar ve konsol oyunlarından oluşan, bambaşka bir dünyayı ziyaret edeceğiniz ve oyun dünyasından haberler alabileceğiniz Oyun Avcısı, dinamik ve keyifli bir radyo programı!

Yayın günü ve saatleri: Her Salı: 16:30

 

Parantez

Edebiyat tutkunlarının takipçisi olduğu Parantez adlı canlı radyo programı, kitapların büyülü ve eğlenceli dünyasına seyahate çıkarıyor dinleyicilerini.

Yayın günü ve saatleri: Her salı: 16:00

 

Parlayan Yıldızlar

Sanatçılara dair bilmediğiniz birçok detayı ve hayat hikayelerini öğrenebileceğiniz Parlayan Yıldızlar, Radyo A frekanslarından dinleyebileceğiniz sıra dışı ve keyifli bir radyo programı.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 18:05

 

 

 

Parti Zamanı

Eğlenmeye hazır mısınız? Cumartesi geceleri hareketli ve dansla dolu geçsin isterseniz radyonuzu Radyo A frekanslarına getirmeniz yeterli!

Yayın günü ve saatleri: Her Cumartesi: 23:00

 

Radyo A’da Gün Başlıyor

Her radyo gibi, Radyo A’nın da canlı haber programı bulunuyor ve tüm güncel haberlerle güne başlamanızı sağlıyor. Radyo A’da Gün Başlıyor, dinamik bir haber programı.

Yayın günü ve saatleri: Hafta içi her gün: 07:45

 

RadyoMani

Radyo A’nın canlı radyo programlarından RadyoMani, depresyon düşmanı bir yayın içeriğine sahip. Eğlenceli konular ve şarkıların yer aldığı programa canlı bağlantı ile katılmanız mümkün.

Yayın günü ve saatleri: Her Pazartesi: 10:00

 

Rektörlüğümüz Sorularınızı Yanıtlıyor

Anadolu Üniversitesi’ne dair merak edilen her şey, canlı radyo programı Rektörlüğümüz Sorularınız Yanıtlıyor ile cevap buluyor. Her ay yayınlanan programda üniversite rektörlüğü öğrencilerin soru ve sorunlarını yanıtlıyor.

 

Rock Merkez

Rock müzik severlerin toplandığı Rock Merkez programı geçmişten günümüze en sevilen rock hitlerini içeren bir programa sahip.

Yayın günü ve saatleri: Her Çarşamba: 23:00

 

Sekans

Sinema dünyasından haberler, vizyon filmleri ve ödüllü sorular içeriklerine sahip Sekans, Radyo A’nın sinemayı incelediği canlı programı.

Yayın günü ve saatleri: Her Cuma: 16:00

 

The Selector

Hem İngilizce öğrenebileceğiniz hem de keyifli sohbetler, müzikler dinleyebileceğiniz The Selector, British Council ile ortak hazırlanıyor.

Yayın günü ve saatleri: Her Çarşamba: 12:00

 

Soul Sendikası

Afro Amerikan müziğinin en güzel örnekleri Radyo A’da Soul Sendikası programında karşınıza çıkıyor. Soul, Funk, R&B, Gospel ve Blues’un en sevilen sanatçıları, haberler ve bitmesin isteyeceğiniz şarkılar Soul Sendikası’nda!

Yayın günü ve saatleri: Her Pazar: 23:00

 

Soundtrack

Film müziklerinin en güzellerini Soundtrack adlı Radyo A programında dinlemeye hazır mısınız? Geçmişten günümüze müziği ile çok ayrı yerlere koyduğunuz filmleri tekrar hatırlama fırsatı yakalayacaksınız!

Yayın günü ve saatleri: Her Cumartesi: 13:00 ve her Pazar: 11:00

 

 

 

Tam Onikiden!

Canlı ayın radyo programı Tam Onikiden, birbirinden renkli konuklar ve konularla keyif dolu dakikalar geçirmenizi sağlıyor.

Yayın günü ve saatleri: Her Çarşamba: 11:00

 

Teknodyum

Teknoloji dünyasından birbirinden ilginç ve güncel haberleri, Radyo A frekanslarında yayınlanan canlı radyo programı Teknodyum’dan alabilirsiniz!

Yayın günü ve saatleri: Her Çarşamba: 20:00 ve her Cuma: 11:00

 

Triphop

İngilizlerin hayatımıza kattığı müzik akımı Triphop, Radyo A frekanslarında özel programla karşımıza çıkıyor. Hem haberleri hem de en iyi örnekleri bu programda duyabilirsiniz.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 22:00

 

Turuncu Plak

Birbirinden güzel klasiklere, unutulmaz şarkılara Turuncu Plak programıyla kavuşacaksınız! Hiç sıkmayan program içeriğiyle Turuncu Plak, keyifli dakikaların garantisi.

Yayın günü ve saatleri: Her Pazar: 14:00

 

Yeni Ufuklar

Bilinçli bir gelecek için ihtiyacımız olan tüm sosyal projelere, akımlara, kanunlara yer veren Yeni Ufuklar, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından hazırlanıyor.

Yayın günü ve saatleri: Her Perşembe: 16:30

 

 

Radyo A İletişim Bilgileri

Yayın Alanı: Bölgesel

Yayın Tarihi: 16 Mart 1998 

Frekans: Eskişehir 101.7
Türü: Yerli & Yabancı Hit Müzik, Rock, Soul, R&B, Blues, Caz, Triphop

Adres: Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü, İletişim Bilimleri Fakültesi, Radyo A, Tepebaşı/ESKİŞEHİR

Telefon: (0 222) 335 0 333

Faks: (0 222) 320 45 20

Eposta:[email protected]

Web:http://www.radyoa.anadolu.edu.tr/

radyoa

Pop  Favorilerime Ekle  Frekans Listesi  Yorumlar

Radyo A Frekans Listesi

Plaka Şehir Frekans

  Radyo A Yorumlar